Diennakts kontakti:

Tālrunis:

+371 67277074

 Mobilais:

 +371 29442808

 E-pasts:

   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Miršanas reģistrācija


 

SITUĀCIJAS APRAKSTS
Miršanu reģistrē pēc vietas, kur persona mirusi, mirušais atrasts vai pēc mirušā pēdējās dzīves vietas.

IESNIEDZAMIE DOKUMENTI
Iesniedzama ārstniecības iestādes izdota medicīniskā apliecība par nāves cēloni un mirušās personas pase.

LIKUMDOŠANAS BĀZE
"Civilstāvokļa aktu likums" / spēkā ar 13.06.2006./, V nodaļa
Miršanas faktu reģistrācija / Civilstāvokļa aktu likuma V nodaļa /

Par miršanas faktu ne vēlāk kā sešu diennakšu laikā no brīža, kad iestājusies nāve vai mirušais atrasts, paziņo dzimtsarakstu nodaļai, kuras darbības iecirknī persona mirusi vai mirušais atrasts vai pēc mirušā pēdējās dzīves vietas. Ja tiesa taisījusi spriedumu par personas izsludināšanu par mirušu vai miršanas fakta konstatēšanu, paziņo dzimtsarakstu nodaļai pēc mirušā pēdējās dzīvesvietas vai pēc vietas, kur atrodas attiecīgā tiesa. Par miršanas fakta reģistrāciju izsniedz miršanas apliecību. Par miršanas reģistrāciju valsts nodeva nav jāmaksā.

PIENĀKUMS PAZIŅOT PAR MIRŠANAS FAKTU


Pienākums paziņot dzimtsarakstu nodaļai par miršanas faktu ir:
. laulātajam;
. citiem ģimenes locekļiem;
. dzīvokļa vai nama īpašniekiem;
. jebkurai citai personai, kura bijusi klāt nāves brīdī vai citādi informēta par nāves iestāšanos.

Ja persona mirusi ārstniecības iestādē, pansionātā, sociālajā mājā, bērnu namā, darba vietā vai brīvības atņemšanas / ieslodzījuma /vietā un par miršanas faktu nav paziņojusi kāda no iepriekš minētajām personām, pienākums rakstveidā paziņot par miršanas faktu ir attiecīgās iestādes vadītājam vai viņa pilnvarotai personai. Ja par miršanas faktu nav paziņots un par personas nāvi kļuvis zināms pašvaldībai, tai ir pienākums rakstveidā paziņot par miršanas faktu dzimtsarakstu nodaļai. Ja sakarā ar personas nāvi notiek izmeklēšana, izziņas iestādes pienākums ir dzimtsarakstu nodaļai rakstveidā paziņot par miršanas faktu. Miršanas faktu apliecina ārstniecības iestādes izsniegta medicīniskā apliecība par nāves cēloni, tiesas spriedums par miršanas fakta konstatēšanu vai personas izsludināšanu par mirušu vai reabilitācijas iestāžu paziņojums par represētās personas nāvi.

Nezināmas personas miršanas faktu apliecina ārstniecības iestādes medicīniskā apliecība par nāves cēloni. Ja mirušo vēlāk identificē, ziņas ieraksta, pamatojoties uz ārstnieciskās iestādes izdotu apliecību par nāves iestāšanos vai izziņas iestādes atzinumu vai tiesas spriedumu. Miršanas apliecībā nāves cēloni nenorāda, tas tiek ierakstīts tikai miršanas reģistrā.

 

SIA "Veiga" Apbedīšanas birojs © Visas tiesības aizsargātas.